४ श्रावण २०८१, शुक्रबार | Email:- info@nepalrastrakhabar.com | marketing@nepalrastrakhabar.com
गौतम गम्भीर भारतीय क्रिकेट टोलीको नयाँ मुख्य प्रशिक्षकमा नियुक्त
Banner NewsBanner news (with photo)अन्तरास्ट्रियखेलकुदताजा समाचारमनोरञ्जनमुख्य समाचारसफलताको कथासूचना / प्रबिधि

गौतम गम्भीर भारतीय क्रिकेट टोलीको नयाँ मुख्य प्रशिक्षकमा नियुक्त

चितवन। पूर्व क्रिकेटर गौतम गम्भीर भारतीय पुरुष क्रिकेट टिमको नयाँ मुख्य प्रशिक्षकमा नियुक्त भएका छन् ।

बीसीसीआई सचिव जय शाहले सामाजिक सञ्जालमार्फत गम्भीर मुख्य प्रशिक्षक नियुक्त भएको घोषणा गरेका हुन् ।

यसअघि, जुलाई १ मा, भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई) सचिव जय शाहले टीम इण्डियाको नयाँ मुख्य प्रशिक्षक आगामी श्रीलंका सिरिजका लागि टोलीमा सामेल हुने पुष्टि गरेका थिए। गम्भीर सन् २००७ मा टि ट्वान्टी र २०११ मा भारतले एक दिवसीय विश्वकप जित्दा टोलीको सदस्य थिए। गम्भीर टेस्ट, एक दिवसीय र टि ट्वान्टी तीनवटै ढाँचाका प्रशिक्षक नियुक्त भएका हुन्।

Nepal Himalayas Tours and Travel

मुख्य प्रशिक्षक राहुल द्रविडको कार्यकाल T20 विश्वकप २०२४ को फाइनल खेलपछि समाप्त भयो, जसमा भारतले दक्षिण अफ्रिकालाई ७ रनले पराजित गर्दै १७ वर्षपछि प्रतिष्ठित ट्रफी जित्यो र आईसीसी ट्रफीको खडेरी समाप्त भयो।

विकासको घोषणा गर्दै, शाहले X मा गए र लेखे, “यो एकदमै खुशीको साथमा भारतीय क्रिकेट टोलीको नयाँ मुख्य प्रशिक्षकको रूपमा श्री @GautamGambhir लाई स्वागत गर्दछु। आधुनिक-दिनको क्रिकेट द्रुत रूपमा विकसित भएको छ, र गौतमले यस परिवर्तनको परिदृश्यलाई नजिकबाट देखेका छन्। आफ्नो करियरमा विभिन्न भूमिकाहरूमा पीस सहन र उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेपछि, म विश्वस्त छु कि गौतम भारतीय क्रिकेटलाई अगाडि बढाउनको लागि आदर्श व्यक्ति हुन्।

“#TeamIndia को लागि उसको स्पष्ट दृष्टिकोण, उसको विशाल अनुभव संग, यो रोमाञ्चक र सबैभन्दा खोजिएको कोचिंग भूमिका लिनको लागि उसलाई पूर्ण रूपमा स्थान दिन्छ। @BCCI ले उहाँलाई यो नयाँ यात्रा सुरु गर्दा पूर्ण समर्थन गर्दछ, “उनले थपे।

गम्भीर भन्छन्,’भारत मेरो पहिचान हो’। मुख्य प्रशिक्षकमा नियुक्त भएलगत्तै गम्भीरले फर्केर आउन पाउँदा आफूलाई सम्मानित भएको बताएका छन् ।

गम्भीरले X मा पोस्ट गर्दै लेखेका छन्,”भारत मेरो पहिचान हो र मेरो देशको सेवा गर्नु मेरो जीवनको सबैभन्दा ठूलो सुअवसर हो। फरक टोपी लगाए पनि फर्केर आउन पाउँदा म सम्मानित छु। तर मेरो लक्ष्य सधैं जस्तै छ, हरेक भारतीयलाई गर्व गर्ने। निलो काँधमा भएका पुरुषहरूले १.४ बिलियन भारतीयहरूको सपना बोक्छन् र म यी सपनाहरू साकार पार्न मेरो शक्तिमा सबै गर्नेछु”।

मुख्य प्रशिक्षकको रूपमा गम्भीरको पहिलो भूमिका भारतीय क्रिकेट टोलीको मुख्य प्रशिक्षकको हैसियतमा, गम्भीरको पहिलो असाइनमेन्ट जुलाई २७ मा सुरु हुने श्रीलंकाविरुद्धको सेतो बल सिरिज हुनेछ।

बीसीसीआईले पनि गौतम गम्भीरलाई टीम इन्डियाको नयाँ मुख्य प्रशिक्षकको रूपमा स्वागत गरेको छ। “पूर्व भारतीय ओपनरले आफ्नो साथमा धेरै अनुभव र खेलको गहिरो समझ ल्याएको छ। आफ्नो असाधारण ब्याटिङ कौशल र रणनीतिक कुशलताका लागि परिचित, गम्भीर भारतीय क्रिकेटमा एक प्रमुख व्यक्तित्व भएको छ,” बीसीसीआईले भन्यो।

मुख्य प्रशिक्षक पदका लागि आवेदन दिने अन्तिम म्याद मे २७ मा सकिएको हुनाले बीसीसीआईले अन्तिम मितिपछि गम्भीरको नाम मुख्य प्रशिक्षकको रूपमा घोषणा गर्ने अपेक्षा गरिएको थियो। यद्यपि, गम्भीरको पारिश्रमिक र उनको नयाँ मागलाई लिएर भएको छलफलले घोषणा गर्न ढिलाइ भएको बताइएको छ।

गम्भीरको कार्यकाल साढे ३ वर्षको हुने बताइएको छ। बीसीसीआईले आवेदन आह्वान गरेकोमा गम्भीर र भारतीय महिला टोलीका पूर्वप्रशिक्षक डब्ल्यूभी रमनको आवेदन परेको थियो। तर सबैकुरालाई मद्धेनजर गर्दै गौतम गम्भीर लाई नियुक्ति गरिएको भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई) सचिव जय शाहले बताए।

गत संस्करणको आइपिएलमा गम्भीरले मेन्टरिङ गरेको कोलकाता नाइट राइडर्सले उपाधि जितेको थियो । उनले आफ्नो कप्तानीमा कोलकोतालाई दुईपटक आइपिएलको उपाधि जिताएका थिए ।

आइपिएलको २०२२ र २०२३ मा गम्भीरले लखनउ सुपर जायन्ट्सका मेन्टरको रूपमा काम गरेका थिए । दुवै सिजनमा लखनउ प्लेअफमा पुगेको थियो ।

भारतले २००७ मा टी-२० विश्वकप र २०११ मा एकदिवसीय विश्वकप जित्दा उनी टीमको महत्वपूर्ण सदस्य थिए ।

Nepal Rastra Khabar

Nepal Rastra Khabar (Digital News for Society) is a bonafide online news portal of Nepal featuring local as well as global news on finance, culture, politics, business trends, sports, and much more.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button