४ श्रावण २०८१, शुक्रबार | Email:- info@nepalrastrakhabar.com | marketing@nepalrastrakhabar.com
भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि, विराट कोहली र कप्तान रोहितले लिए संन्यास
Banner NewsBanner news (with photo)अन्तरास्ट्रियखेलकुदताजा समाचारमनोरञ्जनमुख्य समाचारसफलताको कथा

भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि, विराट कोहली र कप्तान रोहितले लिए संन्यास

चितवन । भारतले आइसीसी टी-२० विश्वकप २०२४ को उपाधि जितेको छ ।

दक्षिण अफ्रिकालाई हराउँदै भारतले दोस्रो पटक उपाधि जितेको छ । वेस्ट इन्डिजस्थित बार्बाडोसको मैदानमा दक्षिण अफ्रिकालाई ७ रनले हराउँदै भारतले टी–२० विश्वकप २०२४ को उपाधि जितेको हो । सन् २००७ को पहिलो संस्करण जितेयता भारतले उपाधि जित्न सकेको थिएन।

Nepal Himalayas Tours and Travel

टस जितेर पहिले ब्याटिङ रोजेको भारतीय टोलीले दक्षिण अफ्रिकालाई १७७ रनको लक्ष्य दिएको थियो । भारतले दिएको १ सय ७७ रनको लक्ष्य पछ्याएको दक्षिण अफ्रीकाले निर्धारित २० ओभरमा ८ विकेटको क्षतिमा १६९ रन मात्र बनाउन सक्यो । दक्षिण अफ्रीकाका लागि हेनरिक क्लासेनले अर्धशतक प्रहार गरे पनि जितका लागि पर्याप्त भएन। क्लासेनले २७ बलमा ५२ रन बनाए। त्यस्तै, क्विन्टन डीककले ३९ रन र ट्रिस्टन स्टब्सले ३१ रनको योगदान दिए।

भारतका लागि हार्दिक पाण्ड्याले उत्कृष्ट बलिङ गर्दै १९ रनमा तीन विकेट लिए । दक्षिण अफ्रिकालाई जितका लागि अन्तिम ओभरमा १६ रन आवश्यक थियो । तर अन्तिम ओभरमा भारतीय टोलीले उत्कृष्ट बलिङ र फिल्डिङ गर्दै दक्षिण अफ्रिकाको पराजित गरेको छ ।

अन्तिम ओभरमा जितका लागि १६ रन चाहिएको थियो । तर पहिलो बलमा नै डेविड मिलर आउट भए । लङ अफ बाउण्ड्रिमा सुर्यकुमार यादवले सानदार क्याच गर्दै उनलाई पेभेलियनको बाटो देखाएका थिए ।

दोस्रो बलमा कागिसो रबाडाले चौका प्रहार गरे । तेस्रो बलमा १ बाइ रन आयो । चौथो बलमा केशव महाराजले १ रन लिए । त्यसपछि पनड्याले वाइड बल गरे । २ बलमा ९ रन चाहियेकोमा पाचौ बलमा रबाडा आउट भए । सो विकेट पछि खेल दक्षिण अफ्रिकाको हातबाट टाढा गएको थियो ।

भारतका हार्दिक पाण्ड्याले ३ विकेट लिए। २ ओभर बलिङ गरेका उनले २० रन खर्चिए। त्यस्तै जसप्रित बुमराह र अर्शदीप सिंहले २–२ विकेट लिँदा अक्षर पटेलले १ विकेट झारे।

यसअघि टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको भारतले निर्धारित २० ओभरमा सात विकेट गुमाउँदै १७६ रन बनाएको थियो।

भारतका लागि विराट कोहलीले सर्वाधिक ७६ रन बनाए। उनले ५९ बलमा ६ चौका र २ छक्का प्रहार गरे। त्यस्तै, अक्षर पटेलले ४७ र शिवम दुवेले २७ रन जोडे। शिभम दुबे १६ बलमा २७ रन बनाएर अन्तिम ओभरको चौथो बलमा आउट भए । रवीन्द्र जडेजा पनि २ रन बनाएर इनिङको अन्तिम बलमा आउट भए । हार्दिक पन्ड्या ५ रनमा अविजित रहे ।

भारत दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको च्याम्पियन बनेको छ । सन् २००७ मा भारतले पहिलो पटक यो ट्रफी जितेको थियो । योसँगै भारत दोस्रो पटक टी–२० उपाधि जित्ने तेस्रो टोली बनेको छ । यसअघि इंग्ल्याण्ड र वेस्ट इन्डिजले दुई पटक विश्वकप जितेका थिए । सन् २०१३ देखि जारी आईसीसी ट्रफीको खडेरी र १७ वर्षदेखि जारी टी–२० विश्वकपको खडेरी भारतले अन्त्य गरेको छ ।

यसैबीच भारतीय टिमका कप्तान रोहित शर्मा र पूर्वकप्तान विराट कोहलीले टी२० अन्तर्राष्ट्रियबाट संन्यास लिएका छन्। विराट कोहली २०१२ मा पहिलोपटक आइसीसी टी-२० विश्वकप खेल्दा प्लेयर अफ द म्याच भएका थिए र यससंगै विराट कोहली आफ्नो अन्तिम टी-२० विश्वकप खेलमा पनि प्लेयर अफ द म्याच भएका छन्।

टोलीलाई विश्वकपको उपाधि दिलाएपछि दुवैले संन्यासको घोषणा गरेका हुन्।

 

भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि
भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि
भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि
भारतले जित्यो दोस्रो पटक टी–२० विश्वकपको उपाधि

Nepal Rastra Khabar

Nepal Rastra Khabar (Digital News for Society) is a bonafide online news portal of Nepal featuring local as well as global news on finance, culture, politics, business trends, sports, and much more.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button