४ असार २०८१, सोमबार | Email:- info@nepalrastrakhabar.com | marketing@nepalrastrakhabar.com
नारायणी सामुदायिक अस्पतालमा ९७ वर्षीया आमाको स्तन क्यान्सरको सफल शल्यक्रिया - Nepal Rastra Khabar
Banner NewsBanner news (with photo)ताजा समाचारदेशमुख्य समाचारसफलताको कथास्थानीय तहस्वास्थ्य

नारायणी सामुदायिक अस्पतालमा ९७ वर्षीया आमाको स्तन क्यान्सरको सफल शल्यक्रिया

भरतपुर, चितवन । चितवनमा ९७ वर्षीया वृद्धाको स्तन क्यान्सरको सफल शल्यक्रिया गरिएको छ ।

पहिले म्याग्दी बस्ने र हाल चितवनको वीरेन्द्रनगरमा बस्ने तमिसारा पुन मगरको भरतपुरको नारायणी सामुदायिक अस्पतालमा स्तन क्यान्सरको शल्यक्रिया गरिएको हो । शुक्रबार बिहान डा भक्तमान श्रेष्ठ नेतृत्वको चिकित्सकको टोलीले स्तन क्यान्सरको सफल शल्यक्रिया गरेको अस्पतालले जनाएको छ ।

Nepal Himalayas Tours and Travel

डा. श्रेष्ठले चितवनकी ९७ वर्षीया महिलाको स्तन क्यान्सरको विशेष शल्यक्रिया गरेका छन् । त्यो क्षेत्रमा यो शल्यक्रिया गरेको यो पहिलो पटक हो, र सायद पूरै नेपालमा पनि। सामान्यतया, शल्यक्रिया 70 वर्ष भन्दा माथिका मानिसहरूका लागि जोखिमपूर्ण हुन्छ र 80 भन्दा माथिका मानिसहरूका लागि धेरै जोखिमपूर्ण हुन्छ।

डा. श्रेष्ठ क्यान्सरको उपचारमा विशेषज्ञ डाक्टर हुन्। उनले लामो समयदेखि शल्यक्रिया गर्दै आएका छन् र यसअघि पनि वृद्ध बिरामीको शल्यक्रिया गरिसकेका छन् । उनले करिब एक घण्टा पाँच मिनेट लामो शल्यक्रिया गर्न डाक्टर र नर्सहरूको टोलीको नेतृत्व गरे। बिरामी, एक वृद्ध महिला, अहिले निको हुँदैछ। डा. श्रेष्ठले शल्यक्रिया गरेर जोखिम मोलेर अन्य चिकित्सक पनि नर्भस भएको बताए । शल्यक्रिया गरिसकेपछि बिरामी चाँडै ब्युँझियो ।

आफ्नो स्तनमा टक्कर देखेपछि तमिसारा अस्पताल गइन् । डाक्टरले उनलाई क्यान्सर भएको र शल्यक्रिया गर्नुपर्ने बताए । उनको स्तनमा गाँठो साढे दुई सेन्टिमिटर ठूलो थियो।

‘अहिले CTSCAN रिपोर्टअनुसार उनी क्यान्सरमुक्त छन्, हामीले ९आइएचसी० इम्युनोहिस्टोकेमिकल परीक्षणका लागि नमूना भारत पठाएका छौं,’ उनले भने। “उनले 97 वर्षको उमेर समूहमा सफल शल्यक्रियाको अनुभव साझा गरे, जसले उहाँलाई खुशी र उत्साहित बनायो।”

Nepal Rastra Khabar

Nepal Rastra Khabar (Digital News for Society) is a bonafide online news portal of Nepal featuring local as well as global news on finance, culture, politics, business trends, sports, and much more.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button