८ बैशाख २०८१, शनिबार | Email:- info@nepalrastrakhabar.com | marketing@nepalrastrakhabar.com
भारतविरुद्ध नेपालको सम्मानजनक प्रदर्शन! - Nepal Rastra Khabar
Banner NewsBanner news (with photo)खेलकुदताजा समाचारदेशमनोरञ्जनमुख्य समाचार

भारतविरुद्ध नेपालको सम्मानजनक प्रदर्शन!

नेपाल एसिया कपको समूह चरणबाटै बाहिरिएको सम्मानजनक प्रदर्शनका बाबजुद भारतसँग १० विकेटले पराजित भएपछि नेपाल अंकविहीन हुँदै एसिया कपको प्रतियोगितबाट बाहिरिएको हो

श्रीलंकाको पालेकेले इन्टरनेसनल क्रिकेट स्टेडियममा टस हारेर पहिला ब्याटिङको निम्तो पाएको नेपाल ४८ दशमलव ओभरमा सय३० रनमा अलआउट भएको थियो नेपालका ओपनर आसिफ शेखले ९७ बलमा चौकासहित सर्वाधिक ५८ रनको योगदान दिए पनिजितको लागि पर्याप्त हुन सकेन

अर्का ओपनर कुशल भुर्तेलले २५ बलमा चौका छक्कासहित ३८ रनको आक्रामक इनिङस् खेले नेपाललाई ओपनर आसिफशेख कुशल भुर्तेलले पहिलो विकेटका लागि दशालव ओभरमा ६५ रनको सानदार साझेदारी गरेका थिए तर त्यो सुरुवातकोफाइदा मिडिल अडरका ब्याटरले गर्न नसक्दा नेपाल विशाल योगफल बनाउन चुकेको थियो

भीम सार्की रनमा बोल्ड आउट भए कुशल मल्ल ठूलो सट खेल्ने धुनमा रनमा क्याच आउट भएका थिए गुलशन झा २३ रनमाआउट भए ३१ ओभर बलमा १४४ रनमा विकेट गुमाएको अवस्थामा पुगेको नेपाललाई सातौं विकेटका लागि सोमपाल कामी दीपेन्द्रसिंह ऐरीले ५० रनको साझेदारी गर्दै सय रनको आंकडा पार गराएका थिए दीपेन्द्र २९ रनमा हार्दिक पान्ड्याको बलमाएलबीडब्लू आउट भए सोमपाल कामीले ४८ रनको महत्वपूर्ण इनिङस् खेले सन्दीप लामिछाने रनमा रनआउट भए करण केसी रनमा नटआउट रहे

भारतको जितमा रविन्द्र जडेजा मोहम्मद शिराजले विकेट लिए शार्दुल ठाकुर, हार्दिक पान्ड्या मोहम्मद शामीले एकएकविकेट लिए

वर्षाका कारण खेल प्रभावित भएपछि भारते २३ ओभरमा सय ४५ रनको विजयी लक्ष्य पाएको थियो  

जवाफमा भारतले २० ओभर ओभरमा कुनै विकेट नगुमाइ जित हात पार्‍यो भारतका लागि रोहित शर्मा ७४ रन शुभमन गिल ६७रनमा अविजित रहे नेपालले भारतीय कप्तान रोहित शर्मालाई १६ रनमा जीवनदान दिएको थियो सातौं ओभरको पाँचौं बलमा सन्दीपलामिछानेलाई प्रहार गरेको सर्ट डिप स्क्वायर लेगमा गुलशन झाले समात्न सकेनन्

नेपालले दिएको सय ३१ रनको विजयी लक्ष्य पछ्याएको भारतले . ओभरमा १७ रन बनाउँदा वर्षाको कारण खेल रोकिएको थियो दुई घण्टाभन्दा बढी समय खेल हुन नसकेपछिडीएलएसपद्धति अनुसार २३ ओभरमा भारतले सय ४५ रनको विजयी लक्ष्य पाएको हो नेपाल सम्मेलित समूहबाट पाकिस्तान शीर्ष भारत दोस्रो स्थानमा रहँदै सुपर फोरमा पुगेका छन् नेपाल पहिलो खेलमापाकिस्तानसँग सय ३८ रनले पराजित भएको थियो

Nepal Rastra Khabar

Nepal Rastra Khabar (Digital News for Society) is a bonafide online news portal of Nepal featuring local as well as global news on finance, culture, politics, business trends, sports, and much more.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Adblock Detected

Please off your Ad Blocker